Kable, które nie działają… lecz są w sprzedaży !


Zastanawialiście się czy kable, które są wam potrzebne np do podłączenia laptopa i monitora…ale jakim kablem, gdy dysponujemy tylko wyjściem VGA a monitor HDMI, odpowiedź z pozoru wydaje się prosta kupujemy jeden kabelek i problem z głowy lecz to błąd a zaraz wyjaśnię dlaczego.

  • Kable VGA-HDMI: Te kable, same z siebie nigdy nie będą działać. Aby działały trzeba coś do konwersji sygnału z analogowego (VGA) na cyfrowy (HDMI) lub odwrotnie, sam kabel nie może zrobić konwersji.
    Tutaj przykład takiej aukcji z niedziałającym kablem: http://allegro.pl/kabel-vga-hdmi-2-m-gold-full-hd-d-sub-laptop-tv-i3950328073.html
  • „Fałszywe” Kable DVI Dual-Link: Dual-link DVI są prawdziwe, ale niektóre kable mogą rzeczywiście nazywać się dual-link lecz faktycznie nie wspierają standardu dual-link. Prawdziwe kable dual-link będą grubsze i nieco droższe, więc upewnij się, że kupujesz prawdziwe.
  • SATA II i SATA III (6 GB / s) : Z wyjątkiem zacisku, który mocuje przewód, nie ma różnicy między SATA II a SATA III. Jedyną rzeczą, która się liczy, to czy dysk twardy i płyta główna są kompatybilne zarówno z SATA III (można użyć starego kabla) i SATA II.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s